1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sad1 sad3 wiosna1

0508114
Dzisiaj
wczoraj
ten tydzień
ten miesiąc
razem
41
1096
7101
51474
508114

twój IP: 54.167.173.186

ADMINISTROWANIE STRONY

solar

ankiety do pobrania
KOLEKTORY Instalacje OZE


25 lat samorządu Gminy

27 maja, w rocznicę pierwszych po 89 roku wyborów do rad gmin w świetlicy wiejskiej w Nowejwsi Chełmińskiej odbyła się uroczystość upamiętniająca to wydarzenie, sprzed 25 lat. Były wspomnienia, dyskusje o osiągnięciach Gminy, a także debatowano jakie perspektywy stoją przed gminami w następnych latach.
W uroczystości z okazji obchodów 25 lecia samorządu Gminy Chełmno udział wzięli obecny i byli wójtowie, radni i sołtysi, przedstawiciele jednostek organizacyjnych, urzędu gminy, klubów sportowych, OSP, duchowieństwo. Jako pierwsi głos zabrali organizatorzy uroczystości Wójt Krzysztof Wypij i Przewodniczący Rady Mieczysław Urbański, którzy w swoich wypowiedziach dokonali podsumowania 25 lat działalności samorządowej Gminy Chełmno. Następnie przedstawiono prezentację multimedialną obrazującą przemiany jakie zachodziły w Gminie w ostatnich latach. Po niej wystąpienie miał prof. Zbigniew Bukowski, pierwszy po reformie 1998r. starosta chełmiński, obecnie zajmujący się samorządem naukowo. W swojej wypowiedzi podkreślał rolę jaką odgrywa samorząd w życiu każdego Polaka, jak ważną jest instytucją gmina w procesie wdrażania środków unijnych, a także jakie perspektywy stają przed gminami. Nie zabrakło także głosu Wicestarosty Chełmińskiego Wojciecha Bińczyka, byłego wójta Gminy Chełmno. Na koniec uroczystości dla przybyłych samorządowców wystąpił Teatr Agrafka.

Rajd rowerowy

DSCN3858

Już po raz 5 LGD Vistula organizowała rajd rowerowy. Aktywnie wzięli w nim udział mieszkańcy z terenu Gminy Chełmno

 

 

 

 

Read more...

500 000 odsłon!

W sobotę 23 maja, w godzinach nocnych licznik  naszej strony przekroczył sumę 500 000 odsłon!. Dokładnie po 538 dniach od momentu uruchomienia nowego serwisu. Daje to średnią  930 wejść dziennie. Przypominamy, że na osobę której udało się dokonać zrzutu ekranu licznika z sumą 500000 w Urzędzie Gminy Chełmno Dworcowa 1 czeka zestaw upominków. Zapraszamy!  

Sołectwa z Gminy Chełmno nagrodzone

W 2012 r. ze rodkw Powiatu Chemiskiego Soectwo Nowe Dobra odnowio pomnik w centrum wsi6 sołectw z terenu Gminy Chełmno otrzymało wsparcie finansowe z Powiatu Chełmińskiego na realizację projektów, które zgłosiły w konkursie „Dziedzictwo kulturowe naszego sołectwa". Z otrzymanych dotacji sołectwa planują zrealizować:
- Bieńkówka – zamontować tablicę informacyjną, na której zamieszczone zostaną zdjęcia obrazujące historię wsi,
- Starogród – zamontować tablicę upamiętniającą pomordowanych w trakcie II wojny światowej oraz wydać folder promujący wieś
- Nowawieś Chełmińska – wykonać remont kapliczki przy „starej szkole"
- Podwiesk i Kałdus - przeprowadzić warsztaty z dziedzictwa kulinarnego
- Wielkie Łunawy – zorganizować Noc Świętojańską .
Wszystkim nagrodzonym Sołectwom gratulujemy !

500 tysięcy odsłon już w ten weekend?

licznik1Statystycznie rzecz biorąc  w ten weekend możemy się spodziewać przekroczenia 500 000 odsłon naszej strony. Przypominamy, że na osobę, której nasz licznik pokaże tą okrągłą liczbę czekają upominki w Urzędzie Gminy Chełmno. Wystarczy przesłać na nasz adres mailowy zrzut fragmetnu ekranu swojego komputera z widocznym licznikiem.    

55. Międzynarodowy Spływ Kajakowy "Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą, Wisłą", "od KAJtka do KAJetana"

unnamed

 

Klub Turystów Wodnych Chełmno zaprasza na 55. Międzynarodowy Spływ Kajakowy "Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą, Wisłą", "od KAJtka do KAJetana".

Szczegóły na stronie spływu.

dowodyutracone

Karta dużej rodziny

Informator Gminny

 

10 lat w 8 minut