1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sad1 sad3 wiosna1Kurator sądowy w Zespole Szkól w Starogrodzie

W Zespole Szkół w Starogrodzie goszczono kurator sądową panią Hannę Mistelską oraz pana Mariusza Mackojcia, z Sądu Rejonowego w Chełmnie. Kurator przyjęła zaproszenie i spotkała się z uczniami klasy VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum, na godzinie wychowawczej. Pani Mistelska wytłumaczyła uczniom, kto to jest kurator i jakie są rodzaje, jak można nim zostać i jak wygląda codzienna praca i zadania w tym zawodzie. Kurator opowiedziała, jakimi sprawami zajmuje się. Omówiła przepisy prawne, a także poruszyła tematy dotyczące m.in. wagarowania, wulgaryzmów, agresji słownej i fizycznej, kradzieży, cyberprzemocy itp. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem. Na zakończenie odpowiadała na pytania słuchaczy.

Ferie z Agrafką.

dsc 0384

 

 

W środę 27 stycznia,  w drugim tygodniu ferii w Świetlicy Wiejskiej w Bieńkówce Urząd Gminy zorganizował imprezę pod nazwą Ferie z Agrafką.  Blisko trzydzieścioro dzieci z Bieńkówki, Starogrodu Dolnego i Starogrodu uczestniczyło w integracyjnych zabawach. Atrakcyjnie prowadzony program przygotowały panie z Grupy Teatralnej Agrafka z Chełmna. 

Zebrania w jednostkach OSP

DSC 0511Rozpoczęły sie zabrania w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. W tym roku są to zebrania sprawozdawczo-wyborcze. 

30 stycznia cykl tych zebrań rozpoczęło zebranie OSP Nowawieś Chełmińska. Podsumowano działania w roku ubiegłym i nakreślono plan na rok przyszły. Członkowie OSP udzieli absolutorium ustępującemu Zarządowi. Dokonano też wyboru Zarządu na kadencję 2016-2021. Prezesem ponownie został dhRyszard Szociński.

 

Wsparcie dla Julii

Zajęcia fitness i licytacje dla naszej koleżanki
Julii Sokół

Dnia 12 lutego o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Kolnie odbędzie się licytacja - Sala wiejska (bony do gabinetów kosmetycznych, gabinetu masażu, Akademii Urody, wyroby rękodzielnicze, książki, ubrania, karnety na jazdę konną, buty, zabawki itp.), oraz godzinne zajęcia fitness w Sali sportowej Szkoły (na które prosimy zabrać zmienne sportowe obuwie, koc lub karimatę i wygodny strój, wodę do picia). Koszt zajęć zależy od Państwa dowolnej kwoty wrzuconej do puszki. Prosimy o liczne przybycie – całymi rodzinami. Całkowity dochód z w/w akcji przeznaczamy dla naszej koleżanki Julii Sokół z Chełmna, która od kilku lat zmaga się z nowotworem mózgu.
Istnieje możliwość przyniesienia w dniu akcji zbędnych rzeczy, które nie są Państwu już potrzebne (prosimy o przybycie 15 min wcześniej).
Więcej informacji pod numerem telefonu: 793-465-679
1% podatku dla Julii: KRS 0000 33 88 03 cel szczegółowy: Julia Sokół

Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy
Grupa kobiet fitness w Kolnie 

Informacja o płatnościach za śmieci

Związek Komunalny Gmin Powiatu Chełmińskiego uprzejmie informuje, że termin płatności za miesiąc grudzień 2015 r mija w dniu 20 stycznia 2016r. Informuje również, że blankiety opłat na rok 2016, będą do Państwa dostarczone na początku lutego. Opłatę za gospodarowanie odpadami za miesiąc styczeń 2016 r. wnosimy do 20 lutego 2016r.

dowodyutracone

Karta dużej rodziny

Informator Gminny

informator czerwiec 2015

10 lat w 8 minut

stat4u