1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sad1 sad3 wiosna1

**************************************

**************************************

0449129
Dzisiaj
wczoraj
ten tydzień
ten miesiąc
razem
480
1265
7647
32103
449129

twój IP: 54.87.107.232

ADMINISTROWANIE STRONY

solar

ankiety do pobrania
KOLEKTORY Instalacje OZE


Miejsca pracy dzięki środkom LGD.

1W Nowejwsi Chełmińskiej, ze środków LGD „Vistula" w ramach działania Tworzenie i Rozwój Mikroprzedsiębiorczości uruchomiona została przez Panią Katarzynę Małkowską działalność gospodarcza Technika Bramowa Katarzyna Małkowska. W ramach projektu wybudowana została hala magazynowa, w której będą składowane gotowe bramy segmentowe i części zamienne. Inwestycja przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy.

3 4

Konferencja LGD „Vistula” Co dał PROW 2007-2013?

17 kwietnia br. wspólnie z przedstawicielami jednostek samorządowych (Starostowie, Wójtowie, lgdPrzewodniczący Rad, Radni, sołtysi) podsumowaliśmy nasze działania związane z wdrażaniem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Konferencja  była podsumowaniem podjętych inicjatyw.  Podczas konferencji zaprezentowano  operacje zrealizowane w ramach konkursów ogłaszanych przez LGD w ramach dz. Odnowa i rozwój wsi, "małe projekty", "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw", "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej". Zaprezentowane zostały również zadania wdrożone w ramach projektów współpracy oraz działania z zakresu nabywania umiejętności i aktywizacji.

Celem konferencji była również promocja obszaru objętego LSR i prezentacja działalności LGD, w tym szczególnie zaprezentowanie tych działań nowym Radnym, sołtysom. 

Fotorelacja: lgdvistula.org/artykuly/2015konferencjaprow/album/index.html

Gminne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Imiejsce20 kwietnia w Szkole Podstawowej w Małych  szymonŁunawach odbyły się eliminacje gminne oGólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. brały udział reprezentacje trzech szkół podstawowych naszej gminy. I miejsce zajęła - drużyna Małe Łunawy, II Kolno a trzecie Starogród. Najlepszy wynik osiągnął Szymon Kowalczyk z M.Łunaw.

Odwołanie przetargu na samochód DAF

Informujemy, że przetarg na samochód DAF, który miał się odbyć dzisiaj o godzinie 11.00 w siedzibie OSP Podwiesk został odwołany. Zarządzenie

W Tartaku zmiana Prezesa

preztartak

Był  Prezesem-założycielem LZS Tartak Klamry. potem pełnił tę funkcję jeszcze przez 17 lat. W tym roku oddaje kierowanie klubem w młodsze ręce. W niedzielę 19.04. przed meczem Tartaka z Cukrownikem Mełno Wójt podziękował Panu Piotrowi Trzpilowi za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju sportu w gminie Chełmno. Mówił, że dzięki jego zaangażowaniu, Klamry stały się znaczącym ośrodkiem na mapie sportowej województwa.  Obecnie Piotr Trzpil został Prezesem Honorowym. Jego obowiązki przejął Przemysław Schmelter. 

Wczorajszy mecz zakończył sie wynikiem 1:1.

Eliminacje Olimpiady Ekologicznej

17 kwietnia w szkołach naszej gminy odbyły się eliminacje do Powiatowej Olimpiady Ekologicznej. Uczniowie rozwiązywali testy zawierające 40 pytań. W kategorii szkół podstawowych najlepszą wiedzą ekologiczną wykazali się Wiktoria Głuszko i Oliwia Flos z Kolna oraz Roksana Hinc ze Starogrodu. W kategorii gimnazjum najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzielił Robert Kawalec, nieco mniej Przemysław Zakrzewski i Anna Świątkowska wszyscy Podwiesk. Wymienieni uczniowie reprezentować bedą nasza gminę w finałach Powiatowej Olimpiady Ekologicznej 28 kwietnia w Zespole Szkół Nr 2 w Chełmnie. 

dowodyutracone

Karta dużej rodziny

Informator Gminny

 

10 lat w 8 minut