1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

078286
Dzisiaj
wczoraj
ten tydzień
ten miesiąc
razem
480
1196
3899
18641
78286

twój IP: 50.19.144.243

ADMINISTROWANIE STRONYPogrzeb ofiar wypadku w Klamrach

 

 

 

Setki osób brało udział w ostatniej drodze czworo młodych mieszkańców naszej gminy, którzy zginęli tragicznie w wypadku w Klamrach. Wśród nich przedstawiciele jednostek organizacyjnych Gminy, delegacje szkół, strażaków OSP, społeczeństwo Starogrodu, Bieńkówki, Borówna i okolic. Łącząc się w bólu z rodzinami zmarłych odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku tych, których przedwczesna śmierć wstrząsnęła całą Polską.      

Zbiórka publiczna na budowę tablicy.

Starostwo powiatowe w Chełmnie informuje, że wydało decyzję zezwalającą Społecznemu Komitetowi Budowy Tablicy Upamiętniającej Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej 2010 r. na przeprowadzenie zbiórki publicznej na terenie powiatu chełmińskiego. Zbiórka przeprowadzona ma być w dniach od 8 kwietnia 2014 do 7 kwietnia 2015r. w następujących formach:

  1. dobrowolnych wpłat na konto, założone dla przedmiotowej zbiórki publicznej
  2. zbierania ofiar do puszek kwestarskich oraz skarbon stacjonarnych, umieszczanych w obiektach za zgodą ich właścicieli lub użytkowników
  3. sprzedaży cegiełek wartościowych

Środki pochodzące ze zbiórki, będą w całości przeznaczone na budowę tablicy upamiętniającej Prezydenta RP i osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010r.

 

Tragedia w Klamrach!

W nocy z soboty na niedzielę (12/13 kwietnia), w wypadku w Klamrach zginęło siedmioro młodych ludzi. Wśród nich większość to mieszkańcy naszej gminy. Dla całego społeczeństwa to wielka tragedia. Nie sposób wyobrazić sobie bólu jaki przeżywają teraz ich najbliżsi. W tej ciężkiej chwili wszystkim rodzinom i przyjaciołom ofiar wypadku składamy najszczersze wyrazy współczucia. 

 

Rada Gminy, Wójt Gminy Chełmno

i pracownicy Urzędu Gminy

Gmina Chełmno i LGD „Vistula – Terra Culmensis” na Jarmarku Wielkanocnym w Przysieku

W sobotę 12 kwietnia mieszkańcy Gminy Chełmno aktywnie uczestniczyli w Jarmarku Wielkanocnym w Przysieku. Przedstawiciele Starogrodu i Nowejwsi Chełmińskiej oferowali zwiedzającym produkty przygotowane przez siebie. Były babki, serniki i inne specjały związane z Wielkanocą. Promowany był także olej rzepakowy z Góry św. Wawrzyńca produkowany przez PRS Lech Rutkowski z Kałdusa. Na stosiku przygotowanym przez LGD „Vistula” swoje rękodzieło promowała Pani Ewa Stodolak.

Tradycyjnie na Jarmark autobusem przybyła także duża grupa mieszkańców gminy.

 

PRODUKT LOKALNY TEMATEM MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU

LGD „Vistula-Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję” w ramach środków z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego realizować będzie projekt pn.; „Produkt Regionalny i Lokalny Bodźcem do Rozwoju Społeczności; Rejestracja, Promocja, Partnerstwo: V4 dla EaP”. Projekt realizowany będzie w okresie kwiecień 2014 - maj 2015.

Read more...

Konkurs plastyczny "10 lat Gminy Chełmno w Unii Europejskiej"

Mija 10 lat Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji Wójt Gminy organizuje konkurs plastyczny dla uczniów szkół gminnych pod nazwą "10 lat Gminy Chełmno w Unii Europejskiej". Celem Konkursu jest uczczenie 10 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, zachęcenie uczniów do czynnego zainteresowania się tematyką Unii Europejskiej, skierowanie uwagi dzieci i młodzieży na zmiany, jakie nastąpiły w ich otoczeniu, od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i rozwijanie umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży. Technika dowolna. Prace na konkurs należy złożyć w kancelarii Urzędu Gminy Chełmno lub w sekretariatach szkół. Ostateczny termin przyjmowania prac do Urzędu 5 maja do godziny 14.00. Najlepsze prace zaprezentowane będą podczas uroczystego spotkania z okazji 10 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, które odbędzie się 8 maja w czwartek w świetlicy w Podwiesku. 

 regulamin do pobrania

Kulinarne spotkanie w Nowejwsi Chełmińskiej

Degustacja potraw rybnych przyrządzonych w trakcie kursu

 

W sobotę 5 kwietnia grupa mieszkanek z Nowejwsi Chełmińskiej i Małych Łunaw spotkała się w świetlicy wiejskiej, aby pogłębić swoją wiedzę z zakresu przygotowywania potraw z ryb.

 

 

Read more...

dowodyutracone

ostrzeżenia meteo

Mapa burzowa Polski